BALÍČEK PRODUKTŮ
Záznamy webinářů PETRA LUDWIGA
vědecky podložené
know-how
vlastní
tempo
odkudkoliv,
kdykoliv
prezentace
a materiály
1. MINDSET V ÉŘE AI: Jak umělá inteligence změní naše životy a jak toho využít? + Reálné ukázky 10 nejužitečnějších AI nástrojů
Pro úspěšné zvládání technologií je však důležité nejen získat technické znalosti, ale především překonat limity naší vlastní mysli, strach z neznáma, „fixní myšlení“ či takzvaný antropocentrický bias. Na webináři se dozvíte, jak změnit své nastavení mysli a zvýšit svoje šance na to, aby člověk v nadcházejícím světě uspěl. Nůžky mezi lidmi, kteří si AI technologie osvojí, a těmi, kteří se tomu budou bránit, se budou rozevírat. Yuval Noah Harari mluví o vzniku takzvané „useless class“, rostoucí skupině lidí jejíž práci AI nahradí kvalitněji, levněji a rychleji.
Umělá inteligence má každým dnem větší vliv na fungování každého z nás. Znalost a ovládání AI se stává nezbytnou dovedností pro úspěch v 21. století, a to jak v práci, tak i osobním životě. Zvyšte tedy svoji hodnotu na budoucím trhu práce a udělejte si z práce s AI svoji silnou stránku.
Na webináři se konkrétně dozvíte:
- Jaké jsou nejnovější trendy v AI, které změní způsob, jakým pracujeme a žijeme?
- Jak pomocí AI tvořit text, obrázky a video? Jaké jsou pro to aktuálně ty nejlepší nástroje?
- Jak AI může zlepšit vaše rozhodování, řešení problémů či kreativní myšlení?
- Jak využít AI pro posílení vašich kompetencí, silných stránek a rozvoj kariéry?
- Jak využít AI k automatizaci repetitivních činností tak, abychom měli více času na práci s největší přidanou hodnotou?
- Jak mohou ChatGPT a podobné technologie generativní umělé inteligence sloužit jako naši profesní mentoři, kteří podporují naše vzdělávání či osobní rozvoj?
Pusťte si náš webinář a buďte lépe připraveni na budoucnost. Webinář obsahuje jak teoretický úvod, tak praktickou část, kde se podíváme na více než 10 konkrétních AI nástrojů, které vám pomohou s textem, obrazem, videem či například přepisem mluvené češtiny. Dostanete ucelený rozcestník na další kvalitní zdroje. Čím dříve se naučíte AI integrovat do své práce a života, tím dříve budete schopni těžit výhody, který tento nový svět nabízí.
2. MYŠLENKOVÉ MAPY & MINIMALISMUS V HLAVĚ: Jak vizualizovat své myšlenky a udělat si tak v mysli větší pořádek?
Podle vědeckých studií* myšlenkové mapy daleko více odpovídají tomu, jak funguje lidský mozek, než prostý text. Text totiž funguje pouze lineárně, zatímco myšlenkové mapy fungují multilaterálně a dokážou na rozdíl od textu lépe vystihnout komplexitu. Myšlenkové mapy proto zlepšují kreativitu, posilují paměť, zlepšují schopnost učení a soustředění na to podstatné. Pomáhají zásadně snížit chaos v hlavě a opakované cyklení v našich myšlenkách.
* Nesbit, J.C.; Adesope, O.O. (2006). "Learning with concept and knowledge maps: A meta-analysis". Review of Educational Research. Sage Publications. 76 (3): 413–448.
Vizuální kortex, část mozku zpracovávající obrazové informace, je jedna z nejrozvinutějších částí mozku vůbec. Z tohoto důvodu jsou právě grafická schémata či jednoduché nákresy pro mozek daleko přirozenější. Myšlenkové mapy zásadně pomáhají si i komplexní věci lépe zapamatovat a pochopit jejich podstatu.
Na webináři se konkrétně dozvíte:
- Proč je v 21. století tak těžké se soustředit a proč se ve svých myšlenkách tak často cyklíme?
- Proč jsou užitečné jednoduchost a minimalismus a jak je můžeme využívat každý den – doma i v práci, ale také ve svých věcech i hlavě?
- Jak přesně tvořit opravdu kvalitní a užitečné myšlenkové mapy a v čem všem nám mohou pomoci?
- Jak využívat myšlenkové mapy pro plánování času, organizaci úkolů, zlepšení kreativity či paměti a učení?
- Jaké technologie a aplikace můžeme pro vizualizace používat?
- Jak si pomocí myšlenkové mapy sestavit osobní vizi? Jak pomocí metody TODO-TODAY zlepšit svůj plán dne a snížit „rozhodovací paralýzu“?
Pusťte si webinář a naučte se vše podstatné, co potřebujete vědět k tomu, abyste začali myšlenkové mapy používat každý den. Dozvíte se také to, jak nad myšlenkovými mapami přemýšlet a jak vám v tom může zásadně pomoci filozofie minimalismu. Pokud si uděláte větší pořádek ve své hlavě, automaticky se vám zlepší vaše soustředění a pozornost. Získáte tak větší kontrolu nad svou myslí a svým životem celkově.
3. NASTAVENÍ MYSLI PRO ÚSPĚŠNĚJŠÍ ŽIVOT: Jak se odnaučit destruktivní vzorce myšlení a překonat své mentální překážky?
Většina mentálních překážek, se kterými se potýkáme, nesouvisí s vnějšími okolnostmi, ale s tím, co se odehrává v naší hlavě. Naše zažité vzorce myšlení nás mohou omezovat, ale dobrou zprávou je, že se dají změnit. Tento webinář vám ukáže, jak tyto vnitřní bloky překonat a získat tak větší vnitřní svobodu. Konkrétní techniky vám pomohou změnit způsob, jakým přemýšlíte o sobě i o svých možnostech. Získáte tak větší šanci na úspěch v kariéře, ve vztazích a životě celkově.
Výzkumy ukazují, že máme tendenci podléhat jednomu ze dvou typů myšlení. První vede k nižší sebedůvěře, častějším selháním a vyššímu riziku negativního myšlení a depresivních tendencí. Druhý naopak k lepším výsledkům v osobním životě i kariéře a celkově vyšší míře životní spokojenosti. Psycholožka Carol Dwecková definuje tyto dva druhy myšlení jako: Fixed mindset (fixní myšlení) a Growth mindset (růstové myšlení). Změnou způsobu myšlení lze výrazně ovlivnit život k lepšímu. Studie totiž potvrzují, že to, jak bude náš život vypadat, je z velké části v našich hlavách.
Na webináři se konkrétně dozvíte:
- Jaké věci ovlivňují naše nastavení mysli a jak ho můžeme měnit u sebe i u druhých?
- Kde nás limituje fixní myšlení a jak jeho vliv můžeme postupně omezovat?
- Jak nás naopak pozitivně ovlivňuje růstové myšlení a díky jakým metodám ho můžeme postupně vytrénovat?
- Jak rozpoznávat destruktivní vzorce, které jsme získali v dětství, a jak je nepředávat dál?
- Co je to neuroplasticita a jak lze podle výzkumů neurověd přetrénovat vzorce našeho podvědomí?
- Jak se naučit lépe dávat a přijímat zpětnou vazbu? Jak se z negativní zpětné vazby učit a nebrat ji tolik osobně?
- Jak umět lépe zvládat těžší životní situace a jak překonávat krize a vlastní selhání?
- Jak udržet pozitivní a růstové nastavení mysli dlouhodobě? Jak se opakovaně nevracet do starých kolejí?
Naučte se chápat to, jak váš mozek z pohledu podvědomých vzorců funguje. Získáte konkrétní praktické nástroje, které vám pomohou nastavení mysli dlouhodobě zlepšovat. Závěry studií totiž ukazují, že lidé s růstovým myšlením a optimistickým vysvětlovacím stylem mají lepší výsledky v kariéře, vztazích, studiích či sportu, snáze překonávají životní překážky a mají celkově vyšší kvalitu života. Změňte své vzorce mysli a tím zlepšete i svůj život.
4. OSOBNÍ VIZE: Jak nastartovat svou vnitřní motivaci?
Vytvoření osobní vize je jedním z nejdůležitějších nástrojů osobního rozvoje vůbec. Snižuje naši nerozhodnost a dává nám odpověď na otázku, čemu bychom chtěli ideálně věnovat čas svého života. Aktuální studie ukazují, že lidé mající osobní vizi ujasněnou, překonávají snáze životní překážky, mají více motivace, jsou odolnější vůči depresivním tendencím a mají v životě více flow.
Flow je stav, kdy děláme činnost, která nás naplňuje a čas se pro nás zastaví. V tomto stavu jsme nejkreativnější, nejproduktivnější a skrývá se v něm i klíč k dlouhodobé spokojenosti. Protože jak říká stará poučka – cesta je cíl.
Na webináři se konkrétně dozvíte:
- Jak zažehnout a udržet vnitřní motivaci, která vám bude dlouhodobě pomáhat překonávat překážky?
- Jaké cvičení vám pomohou sepsat svoji první osobní vizi či vaši stávající vizi vybrousit a zdokonalit?
- Díky jakým metodám můžete najít své silné stránky či talenty? A jak díky tomu v životě postupně kultivovat vášeň a mistrovství?
- Jak snížit rozhodovací paralýzu a vybrat si tu nejvhodnější životní cestu, která bude v souladu s vašimi hodnotami?
- Jak funguje japonský koncept dlouhověkosti a celoživotního smyslu IKIGAI a jak ho najít ve svém životě?
- Jak můžete najít svůj "flow-mix", skupinu aktivit, které vás zároveň baví a naplňují? A jak je více zařadit do svého každodenního života?
- A jak svoji osobní vizi dostat do praxe a najít odvahu začít ji opravdu žít?
Smyslem webináře je účastníkům předat co nejvíce praktických tipů pro tvorbu osobní vize, která jim bude opravdu pomáhat. Čím je osobní vize více ujasněná, tím více pomáhá v naší motivaci, přináší více každodenního naplnění a spokojenosti.
5. SEBEDISCIPLÍNA A NÁVYKY: Jak se naučit posilovat svoji vůli a jak překonat odpor, když se nám nechce?
Mezi hlavní příčiny prokrastinace, neboli chorobného odkládání, patří slabá vůle a neschopnost překonat náš odpor. Dobrá zpráva je, že postupnými kroky můžeme svou vůli výrazně posílit a dosáhnout zlepšení ve všech oblastech života. Vůle totiž funguje podobně jako svaly a dá se dlouhodobě posilovat.
Výsledky studií ukazují, že lidé mající silnější vůli jsou spokojenější, snáze překonávají životní překážky, mají úspěšnější vztahy, lepší pracovní a studijní výsledky, jsou dlouhodobě zdravější a dožívají se více let. Na webináři se naučíte, jak sval vůle vytrénovat a zároveň si ho nezničit. Pokud si totiž stanovíme nerealistické cíle a moc velké překážky, může to naši vůli naopak ještě více oslabit. Jak tedy na udržitelné budování návyků?
Na webináři se konkrétně dozvíte:
- Jak využívat sílu krátkodobé motivace a dlouhodobé disciplíny? A jak mezi nimi přepínat?
- Jak se naučit budovat pozitivní návyky a jak se odnaučovat zlozvyky?
- Jak přesně funguje japonská metoda kaizen a jak ji aplikovat v našem životě?
- Jak naložit s odporem, a co dělat ve chvíli, kdy se nám opravdu nechce? Jak obnovovat naši mentální energii během dne?
- Jak umět odolat pokušením a jak nepodléhat výmluvám, které si často a rádi děláme sami před sebou?
- Jak si organizovat čas a priority tak, aby se naše vůle během dne tolik neoslabovala a my byli efektivnější?
- A jak se naučit vědomě opouštět komfortní zónu a překonávat sami sebe?
Smyslem celého webináře je předat účastníkům ucelený návod, jak se postupně učit nové návyky, organizovat si lépe čas a priority a získat celkově větší kontrolu nad svým životem.
6. SPOKOJENOST JE VOLBA: Jak být odolní vůči negativitě & 10 vědecky podložených metod pro spokojenější život
Až 90 % dlouhodobé spokojenosti není ovlivněno vnějším světem, ale způsobem, jakým mozek tento svět zpracovává. Pouze 25 % našeho pracovního úspěchu je předurčeno IQ, ale 75 % je ovlivněno úrovní optimismu. Náš mozek v pozitivním nastavení pracuje výrazně lépe, jsme o 31 % produktivnější, o 37 % lepší v prodeji, lékaři jsou o 19 % rychlejší a přesnější ve stanovování diagnóz.
Na webináři se konkrétně dozvíte:
- Jak se naučit být odolnější proti negativním podnětům?
- Proč roste míra nespokojenosti a depresí? Co je to naučená bezmoc a jak jí nepodléhat?
- Je optimismus a pesimismus naučitelný nebo vrozený?
- Jak funguje metoda flow-lístek, která zredukovala výskyt depresí v americké armádě?
- Jak zvládat vlastní selhání? Jak se naučit vnímat překážky jako výzvy?
- Jak se naučit přijímat negativní zpětnou vazbu?
- Jaký je negativní dopad stresu na zdraví a jak se mu vyvarovat?
- Jak se naučit mít radost z drobností a jak zvýšit orientaci na spokojenost v přítomnosti?
Optimismus a pesimismus je naučitelný. Smyslem webináře je předat metody tréninku optimistického životního stylu. Účastníci si odnášejí konkrétní postupy, jak zvládat emočně náročné stresové situace a jak dlouhodobě zvyšovat svoji každodenní spokojenost.
7. LEADERSHIP & VNITŘNÍ MOTIVACE: Jak lépe motivovat sebe i druhé a nadchnout je pro vaše nápady a vize?
Trh práce se mění rychleji než kdy v historii – nejen s vlivem nových technologií a umělé inteligence, ale i s nástupem generace Z či změnou pracovních návyků. Jak se naučit v dnešní dynamické době dlouhodobě motivovat a udržet ty nejlepší lidi? Dobrý leadership je k tomu jedna z klíčových kompetencí, která pak vytváří důležitou konkurenční výhodu – jak pro malé týmy, tak pro velké korporace.
Bez schopnosti nadchnout sebe i druhé pro společnou vizi je totiž obtížné dosáhnout jakéhokoliv dlouhodobého úspěchu. Tento webinář vám pomůže pochopit, jak funguje vnitřní i vnější motivace a jak je efektivně využít při vedení týmu nebo při práci na vlastních projektech. Leadership je totiž dovednost, která se dá trénovat.
Na webináři se konkrétně dozvíte:
- Jak u lidí zažehnout vnitřní motivaci, flow a smysl v práci? Jak vytvářet výjimečnou firemní kulturu?
- Jak si jako leader ujasnit svoje hodnoty a osobní vizi? A jak společně s ostatními vytvořit vizi týmovou?
- Jak dlouhodobě budovat vzájemnou důvěru a pevné vztahy?
- Jak najít ty správné lidi do týmu? A kdy je naopak ten správný čas se s někým rozloučit?
- Jak se naučit rozpoznat a rozvíjet silné stránky sebe i druhých?
- Jak dávat konstruktivní zpětnou vazbu a jak se naopak vyhnout té destruktivní?
- Jak celkově zlepšit svoji komunikaci, zjednodušit ji a umět opravdu předat to podstatné? A jak pokládat klíčové koučovací otázky, které dokážou lidi rozvíjet a posouvat?
Pusťte si webinář a naučte se být lepším leaderem pro 21. století. Webinář je určen jak pro podnikatele, manažery, tak i obecně pro všechny lidi, kteří si chtějí zlepšit svoje leadershipové kompetence – schopnost motivovat, vytvářet dobrou firemní kulturu či lépe komunikovat a dávat zpětnou vazbu. Naučíte se techniky, které vám pomohou vytvořit pracovní prostředí, kde motivace a smysl v práci nejsou jen prázdnými slovy, ale přirozenou součástí každého dne.
8. SPÁNEK JAKO SUPERSCHOPNOST: Jak zásadně zlepšit spánek a posílit tak svoje zdraví a celkovou kvalitu života?
Spánek je pro spokojený život klíčová ingredience. Jedním z častých důvodů, proč lidi spí méně, než by měli, je večerní prokrastinace, ve studiích označována jako „bedtime procrastination”*. Závěry vědeckých studií ukazují, že spánek můžeme díky jednoduchým změnám našich návyků zásadně zlepšit. Dorazte na náš webinář a udělejte první krok k pozitivní změně. Dobré zdraví totiž začíná spánkem.
Na webináři se konkrétně dozvíte:
- Proč je spánek jednou z nejdůležitějších ingrediencí zdravého a spokojeného života?
- Jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými fázemi spánku (N-REN 1-4 a REM) a co jejich kvalitu ovlivňuje?
- Co je cirkadiánní rytmus a proč zásadně ovlivňuje každodenní fungování?
- Jak nastavit své spánkové návyky a zkvalitnit tak svůj spánek každý den?
- Co konkrétně dělat, když se v noci probouzíte či nemůžete z večera usnout?
- Jaké doplňky stravy opravdu zlepšují spánek podle vědeckých studií? Jakým suplementům se naopak raději vyhnout?
- Jak náš spánek ovlivňuje kofein, alkohol, stres či denní světlo? A jak tyto věci správně řešit?
- Jaké moderní technologie používat k měření spánku? Které aplikace a nástroje má smysl používat?
Výzkumy ukazují, že pokud si lidé dopřávají dostatek kvalitního spánku a žijí v souladu se svými cirkadiánními rytmy, jsou zdravější, spokojenější, lépe jim funguje mozek a dožívají se více let. Z webináře si odnesete konkrétní tipy, jak optimalizovat svůj denní režim a zlepšit spánek v jakémkoliv věku. Dostanete jasný návod a praktické materiály, které vám pomohou změnu zavést do praxe.
Lektor
Petr Ludwig
Petr Ludwig napsal knihu Konec prokrastinace, která je aktuálně s 23 překlady jednou z nejprodávanějších českých knih na světě. Český časopis Forbes ho v roce 2020 zařadil do žebříčku 30 nejvlivnějších Čechů na sociálních sítích. Založil společnost GrowJOB a 15 let podniká v oblasti osobního rozvoje, leadershipu a vzdělávání dospělých.
Založil společnost GrowJOB a 15 let podniká v oblasti osobního rozvoje, leadershipu a vzdělávání dospělých.